Toubkal Trekking is a local Adventure Travel company based in Marrakech.

The company was founded by a group of Mountain guides from Toubkal area led by Mustapha Bouinbaden who is actually the driving force behind the Toubkal Trekking company.Follow Us
GO UP

Toubkal Trekking

Trekking na Tubkal 2 dni

Dołącz do naszej 2-dniowej wędrówki po tuubkalach z Marrakeszu w Maroku. Jest to jeden z najlepiej sprzedających się trekkingów w Maroku. Podczas tej dwudniowej wspinaczki na Mt Toubkal odkryjesz wysokie góry atlasu.

Wspinaj się na górę Toubkal (4167 m), która jest najwyższym szczytem w Maroku i Afryce Północnej. Wspinaczka na szczyt jest trudna, ale nie wymaga doświadczenia alpinistycznego, a zapierające dech w piersiach widoki ze szczytu sprawiają, że wysiłek się opłaca. Możesz być zainteresowany 3-dniowym trekkingiem na tubkalu!

W ramach trasy tej 2-dniowej wędrówki po tuubkal, zostaniesz odebrany z miejsca zakwaterowania w Marrakeszu pierwszego dnia i pojedziesz w kierunku doliny Imlil 1740m, która jest punktem początkowym wędrówki. Zajmie to około 1h30 jazdy. Spotkasz się z lokalnym przewodnikiem w Imlil.Krótka przerwa na marokańską herbatę. Następnie wyruszysz pieszo do obozu bazowego 3207m; miniesz kapliczkę chamharouch, gdzie zatrzymasz się na lunch, który będzie dla ciebie przygotowany. Następnie udasz się pod górę do schroniska, gdzie spędzisz noc. Spacer zajmie około 5 do 6 godzin.

Kolejny dzień to dzień szczytowy, śniadanie w schronisku, następnie wspinasz się na szczyt 4167m. Spacer w górę zajmie około 3 godziny, a w dół około 2 do 3 godzin. Ze szczytu uzyskasz niesamowite widoki. Zejdź z powrotem do schroniska, gdzie zjesz lunch, zanim wrócisz tą samą trasą do Imlil. Powrót do Imlil zajmie około 4 do 5 godzin. Dzisiaj będziesz chodzić w sumie około 10 do 12 godzin. Odbiór i przejazd do Marrakeszu z Imlil. To już koniec naszego 2-dniowego trekkingu na tubkalu.