Toubkal Trekking is a local Adventure Travel company based in Marrakech.

The company was founded by a group of Mountain guides from Toubkal area led by Mustapha Bouinbaden who is actually the driving force behind the Toubkal Trekking company.

Follow Us
GO UP

Toubkal Trekking

Trekking na Tubkal 2 dni

Dołącz do naszej 2-dniowej wędrówki po tuubkalach z Marrakeszu w Maroku. Jest to jeden z najlepiej sprzedających się trekkingów w Maroku. Podczas tej dwudniowej wspinaczki na Mt Toubkal odkryjesz wysokie góry atlasu.

Wspinaj się na górę Toubkal (4167 m), która jest najwyższym szczytem w Maroku i Afryce Północnej. Wspinaczka na szczyt jest trudna, ale nie wymaga doświadczenia alpinistycznego, a zapierające dech w piersiach widoki ze szczytu sprawiają, że wysiłek się opłaca. Możesz być zainteresowany 3-dniowym trekkingiem na tubkalu!

W ramach trasy tej 2-dniowej wędrówki po tuubkal, zostaniesz odebrany z miejsca zakwaterowania w Marrakeszu pierwszego dnia i pojedziesz w kierunku doliny Imlil 1740m, która jest punktem początkowym wędrówki. Zajmie to około 1h30 jazdy. Spotkasz się z lokalnym przewodnikiem w Imlil.Krótka przerwa na marokańską herbatę. Następnie wyruszysz pieszo do obozu bazowego 3207m; miniesz kapliczkę chamharouch, gdzie zatrzymasz się na lunch, który będzie dla ciebie przygotowany. Następnie udasz się pod górę do schroniska, gdzie spędzisz noc. Spacer zajmie około 5 do 6 godzin.

Kolejny dzień to dzień szczytowy, śniadanie w schronisku, następnie wspinasz się na szczyt 4167m. Spacer w górę zajmie około 3 godziny, a w dół około 2 do 3 godzin. Ze szczytu uzyskasz niesamowite widoki. Zejdź z powrotem do schroniska, gdzie zjesz lunch, zanim wrócisz tą samą trasą do Imlil. Powrót do Imlil zajmie około 4 do 5 godzin. Dzisiaj będziesz chodzić w sumie około 10 do 12 godzin. Odbiór i przejazd do Marrakeszu z Imlil. To już koniec naszego 2-dniowego trekkingu na tubkalu.