Toubkal Trekking is a local Adventure Travel company based in Marrakech.

The company was founded by a group of Mountain guides from Toubkal area led by Mustapha Bouinbaden who is actually the driving force behind the Toubkal Trekking company.Follow Us
GO UP

Toubkal Trekking

wejście na Tubkal 3 dni

 

Wybierz się na naszą 3-dniową wędrówkę Toubkal w górach Atlas z Marrakeszu. Podczas tej trzydniowej wędrówki na górę Toubkal odkryjesz wysokie góry atlasowe, a także wioski berberyjskie.

Wspinaj się na Mt Toubkal podczas tej wędrówki po tubkal przez 3 dni przez dziką przyrodę i odkryj jedne z najbardziej spektakularnych miejsc w okolicy, w tym dolinę Imlil, masyw Toubkal, świątynię Sidi Chamarouch i szczyt Jbel Toubkal.

Plan wędrówki jest następujący; pierwszego dnia zostaniesz odebrany z miejsca zakwaterowania w Marrakeszu. Jedziesz 1h30 jazdy do doliny Imlil 1740m, która jest punktem wyjścia Twojej wędrówki na górę toubkal. Po dotarciu do tej pięknej doliny spotka Cię nasz lokalny zespół, który składa się z przewodnika mówiącego po angielsku oraz kierowców mułów, którzy poprowadzą Cię na Trek. Następnie przed rozpoczęciem wędrówki wypijesz powitalną herbatę miętową w pensjonacie. Twój lokalny przewodnik pokaże Ci trasę na mapie, a następnie wyruszysz na trekking w kierunku bazy. Po około 2h marszu zatrzymasz się na pyszny lunch w świątyni chamharouch. Później będziesz szedł pod górę do schroniska. Dzisiejszy spacer zajmie około 5 do 6 godzin marszu. Nocleg w schronisku.

Następnego ranka zjesz w schronisku wczesne śniadanie przed rozpoczęciem wspinaczki. Będzie to wspinaczka pod górę na kręte i skaliste podłoże. Spacer w górę zajmuje zwykle około 3h. Gdy dotrzesz na szczyt, otrzymasz niesamowite widoki na wysokie góry atlasu; warto. Po krótkiej przerwie na szczycie wrócisz tą samą drogą do bazy, gdzie zjesz lunch i zrelaksujesz się. Znowu noc. Dzisiejszy spacer zajmie około 6 do 7 godzin marszu.

Ostatniego dnia zjesz śniadanie i wrócisz tą samą drogą do Imlil, gdzie zjesz lunch w pensjonacie przed powrotem do Marrakeszu. Dzisiejszy spacer zajmie około 4 do 5 godzin marszu + 1h30 jazdy do Marrakeszu.