Toubkal Trekking is a local Adventure Travel company based in Marrakech.

The company was founded by a group of Mountain guides from Toubkal area led by Mustapha Bouinbaden who is actually the driving force behind the Toubkal Trekking company.Follow Us
GO UP

Toubkal Trekking

wspinać się na Tubkal

Wybierz się na przyjemny 4-dniowy trekking na Mount Toubkal, który prowadzi przez niektóre wioski berberyjskie. wspinasz się na górę toubkal 4167m, która jest najwyższym szczytem w Afryce Północnej i Maroku.
Trasa Mount Toubkal Trek wygląda następująco:

Pierwszego dnia nasz kierowca odbierze Cię z miejsca zakwaterowania w Marrakeszu. Następnie jedziesz do punktu początkowego trekkingu, gdzie spotkasz nasz lokalny zespół. Zajmie to około 1h30 jazdy. Po dotarciu na miejsce wyruszasz na trekking w kierunku przełęczy Tizi Oudid (około 2100m). skąd będziesz cieszyć się niesamowitymi widokami na dolinę azzaden. Po obiedzie udasz się na spacer do wioski Tizi Oussem, gdzie spędzisz noc w domku. około 5h spacerkiem.

Następnego dnia zjesz wczesne śniadanie i udasz się w kierunku doliny Imlil, przechodząc przez przełęcz Tizi Mzik (około 2489m). Następnie zejdziesz w dół do Imlil, gdzie spędzisz noc w pensjonacie. około 5h spacerkiem.

Trzeciego dnia przejdziesz z Imlil do obozu bazowego 3207m, przechodząc przez świątynię chamharouch. gdzie spędzisz noc w schronisku. Spacer zajmie około 5 do 6 godzin.

Ostatniego dnia wspinasz się na szczyt toubkal 4167m, skąd będziesz podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na szczyty wysokich gór atlasu. Podejście na szczyt zajmie około 3h, a powrót do bazy po około 2h30. Następnie zatrzymujesz się na lunch, zanim wrócisz do doliny Imlil tą samą trasą. Dziś będzie to w sumie 9-10h marszu. Po powrocie do Imlil będziesz miał herbatę miętową przed powrotem do Marrakeszu. Zajmuje około 1h30 jazdy.