Toubkal Trekking is a local Adventure Travel company based in Marrakech.

The company was founded by a group of Mountain guides from Toubkal area led by Mustapha Bouinbaden who is actually the driving force behind the Toubkal Trekking company.Follow Us
GO UP

Toubkal Trekking

trekking w górach Atlasu Wysokiego

To niesamowita, wysoka wędrówka, w której odkryjesz różne berberyjskie wioski i doliny w wysokich górach atlasu, zanim wspinasz się na górę Tubkal w ostatnich dniach.

Trasa wędrówki w wysokim atlasie jest następująca:

Pierwszego dnia zostaniesz odebrany z miejsca zakwaterowania w Marrakeszu. Następnie jedziesz do Oukaimeden 2600m, który jest jedynym ośrodkiem narciarskim w Afryce. Zajmie to 2h jazdy. Gdy już tam dotrzesz, spotka Cię nasz lokalny zespół. Następnie wyruszysz na trekking w kierunku przełęczy Tizi n’Eddi 2928 m, skąd zobaczysz niesamowite widoki na dolinę Imnane. Po drodze lunch. Później idziesz dalej w dół w kierunku wioski Tachedirt, gdzie spędzisz noc w domku.

Następny dzień; po śniadaniu przejdziesz doliną imnane, mijając wiele wiosek berberyjskich, takich jak Ouanskra, Tamguist i Ikkis. Przejdź przez rzekę i podążaj szlakiem pod górę do przełęczy Tizi n’Auguersioual 2045 m, skąd będziesz cieszyć się ładnym widokiem na dolinę Imlil. Następnie schodzisz w dół do doliny Imlil, gdzie spędzisz noc w schronisku. Po drodze lunch. 5h spacer

Trzeciego dnia udasz się do bazy Toubkal, mijając świątynię chamharouch. Po drodze lunch. Spacer zajmie około 5 do 6 godzin. noc w schronisku.

Czwarty dzień to dzień szczytu. Po wczesnym śniadaniu idziesz pod górę na szczyt Toubkal. Podejście zajmie 3 godziny. Po dotarciu na szczyt otrzymasz ładne widoki na wszystkie wysokie góry atlasu. Po krótkiej przerwie na szczycie schodzisz z powrotem tą samą drogą do bazy. Obiad w schronisku i nocleg. Zajmie około 6 do 7 godzin marszu.

Ostatniego dnia, po śniadaniu, wróć tą samą trasą do doliny Imlil, gdzie zjesz lunch. Powrót do Marrakeszu. 4 do 5h spacer + 1h30 jazdy.