Toubkal Trekking is a local Adventure Travel company based in Marrakech.

The company was founded by a group of Mountain guides from Toubkal area led by Mustapha Bouinbaden who is actually the driving force behind the Toubkal Trekking company.Follow Us
GO UP

Toubkal Trekking

wędrówki po maroku

To doskonałe 5-dniowe wędrówki po Maroku. Będziesz wędrować przez piękne berberyjskie wioski i doliny w wysokich górach atlasowych w pobliżu miasta Marrakesz. Wędrówkę zakończysz wspinając się na górę toubkal 4167m, która jest najwyższym szczytem w Afryce Północnej i Maroku.
Trasa wędrówki po Maroku jest następująca:

Pierwszego dnia

nasz kierowca odbierze Cię z miejsca zakwaterowania w Marrakeszu. Następnie jedziesz w kierunku wysokich gór atlasowych. Zajmie to 1h30 jazdy. Gdy już tam dotrzesz, spotka Cię nasz lokalny zespół. Po przerwie na herbatę wyruszysz na wędrówkę w kierunku przełęczy Tizi n’Tacht. Spacer pod górę zajmie około 2h. Zrobisz krótką przerwę na przełęczy, zanim przejdziesz dalej w dół. Następnie dołączasz do wyboistej drogi, która zaprowadzi Cię do wioski Tahliouine. Po drodze lunch. Nocleg w berberyjskiej loży. Spacer zajmie około 5 godzin.

Drugi dzień,

po śniadaniu udasz się w kierunku Azib Tamsult (2256m). Miniesz ładną wioskę o nazwie Tizi Oussem. Następnie zaczniesz iść pod górę do Azib Tamsoul, gdzie zjesz lunch i nocleg w schronisku. Spacer zajmie około 3h.

Trzeciego dnia

po wczesnym śniadaniu przejdziesz z Azib Tamsoult do schroniska Lepiney (3000m), które jest bardzo ładną starą alpejską chatą. Będziesz mieć lunch i nocleg. Spacer zajmie około 4h.

Czwartego dnia

po wczesnym śniadaniu opuścisz schronienie dla lepiney. Następnie schodzimy nieco w dół, aż do kolejnego szlaku. Ta ostatnia zaprowadzi Cię na zygzakowaty szlak pod górę do przełęczy Tizi n’Aguelzim 3600 m, skąd zobaczysz szczyt Toubkal i obóz bazowy. Po piknikowym obiedzie na przełęczy zejdziesz w dół do schroniska Toubkal, gdzie spędzisz noc. Zajmie około 6 do 7 godzin marszu.

Piątego dnia

Ostatni dzień to dzień szczytu. Budzisz się bardzo wcześnie rano i jesz śniadanie. Następnie wyruszasz na wędrówkę na szczyt Toubkal. Spacer pod górę zajmie około 3h. Po dotarciu na szczyt będziesz cieszyć się niesamowitymi widokami na góry i szczyty atlasu. wróć do schroniska, gdzie zjesz lunch. Następnie wrócisz do doliny Imlil i wrócisz do Marrakeszu. Do Marrakeszu potrzeba około 10 godzin marszu + 1h30 jazdy. To koniec naszych wędrówek po Maroku.